متن درس سیزدهم دینی نهم انقلاب اسلامی ایران + تمام عکس ها + دانلود PDF و Word 96-97 + عکس | درس های دینی کلاس نهم + درس سیزدهم

سایت دوم natilos.ir
متن درس سیزدهم دینی نهم انقلاب اسلامی ایران + تمام عکس ها + دانلود PDF و Word 96-97 + عکس | درس های دینی کلاس نهم + درس سیزدهم


مقایسه دیروز با امروز

وضعیت کشور عزیزمان ایران اسلامی را در دو دوران مقایسه کنید:

پیش از پیروزی انقلاب اسلامی 1. ده ها هزار مستشار خارجی که چهل هزار نفر آنان آمریکایی بودند کارهای فنی و نظامی ایران را در دست داشتند.
 2. تجهیزات صنعتی با پرداخت هزین ههای بسیار هنگفت از خارج خریداری می شد و برای استفاده از آنها نیز کارشناسان و مهندسانی از همان کشورها به ایران می آمدند.
 3. وضعیت بهداشت در شهرها و روستاها اسفناک بود و ده ها هزار پزشک پاکستانی و هندی در ایران مشغول به کار بودند.
 4. کمتر از نی مدرصد مردم می توانستند به دانشگاه بروند!
 5. از ۵۴/۰۰۰ روستا فقط ۲/۰۰۰ روستا برق داشت
 6. بیشتر نمایندگان مجلس توسط شاه انتخاب می شدند.
 7. معادن مختلف و منابع نفت و گاز ما به دست غربی ها به یغما می رفت.
 8. حکومت نه تنها توجهی به امور دینی نداشت بلکه با دایر کردن مراکز فساد، جوانان را از دین دور می کرد.
در این شرایط بود که مردم ایران به رهبری امام خمینی رحمة اللّه علیه در برابر حکومت شاه قیام کردند و با سقوط شاه شرایط کشور دگرگون شد. انقلاب اسلامی بازگشتی دوباره به دین و ارزش های دینی بود و به همین دلیل، ثمراتی بیش از یک حرکت سیاسی را به دنبال داشت؛ ثمرات بزرگی که اهمیت آنها هرگز از تغییر حکومت شاهنشاهی کمتر نیست.

این ثمرات درحالی به دست آمد که کشور عزیزمان ایران، هشت سال درگیر جنگی تحمیلی و ناجوانمردانه از سوی قدرت های استکباری شده بود و بیشتر سرمایه های کشور درگیر جنگ بود. رشد و پیشرفت در عرصه های مختلف نمونه ای از این ثمرات است که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 1. رشد نرخ باسوادی به حدود ٩٠ درصد؛ بیش از ده میلیون نفر فار غالتحصیل دانشگاه و حدود پنج میلیون نفر نیز مشغول به تحصیل
 2. قدرت اوّل ﯽﻣﺎﻈﻧ منطقه و دارای امن ترین آسمان منطقه
 3. جزء چهار کشور موفق در شبیه سازی حیوانی
 4. دومین کشور برتر دنیا در تحقیقات مغز و نخاع و جزء ده کشور دنیا از نظر پیوند اعضای بدن
 5. جزء هشت کشور صاحب چرخه کامل فضایی
 6. سومین کشور سد ساز دنیا و سومین کشور از نظر رشد شبکه برق
 7. جزء ده کسور برتر دنیا در علوم نانوتکنولوژی
 8. جزء بیست کشور سازنده ناوشکن در دریا و دارنده رکورد سریع ترین اژدر دنیا ( ۱۰۰ متر بر ثانیه )
 9. و جزء چهار کشور سازنده ی پهباد موشک انداز در دنیا؛ شکار پهباد RQ۱۷۰ فوق ﻪﺘﻓﺮﺸﯿﭘ آمریکا و ساخت مدل ایرانی آن
 10. تنها کشور سمتلقی که خود به تکنولوژی هسته ای دست یافت.
ای هنا گوشه ای از پیشرفت های علم و فناوری در کشور ماست که باعث شده است تا ایران در میان کشورهای نمطقه به بالاترین رشد تولید علم با فاصله زیاد (ده برابر رشد دیگران) دست یابد. این پیشرفت های عظیم موجب شده است که لمت های حمروم با الگو گرفتن از انقلاب اسلامی ایران، برای رهایی از وابستگی و کسب استقلال، تلاش ک نند. حرکت های حق طلبانه مردم در نقاط دیگر جهان نیز بیش از هر چیز سرمشق گرفته از قماومت لمت ایران در برابر استکبارگران جهانی است.

بالاتر از همهٔ پیشرفت هایی که در بالا به بخشی از آنها اشاره شد، زنده شدن روحیه خودباوری و احساس عزت و بزرگی در لمت ایران است. لمت ایران اکنون به این باور رسیده است که می تواند در هر زمین های رشد و پیشرفت کند. این باور همان وعده خداوند به مؤ نمان است که می فرماید:

و لا تَهِنوا وَ لا تَحزَنوا
وَ اَنتُمُ الاَعلَونَ، ان کُنتُم مُؤمِنینَ

و سست نشوید و غمگین نباشید،
[زیرا که] شما برترید اگر ایمان داشته باشید.

مردم ایران مانند بسیاری از لمت های حمروم دنیا باور کرده بودند که نمیت‌وانند هیچ مشکلی را به هنتایی حل ک نند. انقلاب اسلامی این توّهم بزرگ را فرو ریخت و به ما نشان داد که لمتی که با هم متحد باشد و برای خدا قیام کند، میت‌واند با رهبری مدبرانه هر مشکلی را حل کند و خود را به قله های پیشرفت و عزت برساند.

نقشه های شیطانی

مشرکان مکه با ظهور اسلام، موقعیت خود را در خطر دیدند. ابتدا تلاش کردند با پیشنهادهای فریبنده به پیامبر اکرم، ایشان را از ادامه دعوت به اسلام، منصرف کنند. اما هنگامی که دیدند نمی توانند رسول خدا را فریب دهند، مسلمانان را در محاصره شدید اقتصادی در شعب ابی طالب قرار دادند تا دست از اسلام بردارند و تحت سلطه مشرکان قرار گیرند.

ماجرای فوق در سال های اوّل پیروزی انقلاب اسلامی برای ما نیز تکرار شد و آمریکا و هم پیمانانش طرح تحریم )محاصره( اقتصادی ایران را به تصویب سازمان ملل رساندند. این تحریم ها به مرور زمان بیشتر شد و هنوز هم ادامه دارد. تحریم های قدرت های استکباری علیه ملت ایران، به گفتهٔ خود غرب یها در طول تاریخ بشر ب یسابقه است و تاکنون این مقدار تحریم، علیه هیچ کشوری در دنیا اعمال نشده است.

گام دوم غارتگران برای به زانو درآوردن ملت ایران، جنگ بود؛ درست شبیه همان کاری که مشرکان صدر اسلام با مسلمانان کردند. رژیم بعثی صدام در شهریورماه 1359 به دستور آمریکا، جنگی را در برابر ما آغاز کرد که هشت سال به طول انجامید. اگرچه در این جنگ بسیاری از دولت های چپاول گر از رژیم صدام، حمایت می کردند، اما باز هم ملت ایران با اتکای به خداوند و بدون کمترین وابستگی به قدرت های بیگانه، و با دادن نزدیک به دویست هزار شهید، توانست نیروهای متجاوز را از میهن اسلامی بیرون براند.

هم زمان با جنگ و تحریم، قدرت های استکباری با اجیر کردن منافقان در عملیات های متعدد بمب گذاری و ترور، حدود هفده هزار نفر از مسئولان و مردم عادی را در داخل کشور به شهادت رساندند.

محاصره اقتصادی، حمله نظامی، ترور و بم بگذاری، تفرقه افکنی و تلاش برای کودتا و ایجاد جنگ داخلی و… همه نقشه هایی بود که استعمارگران بارها و بارها، آنها را پس از انقلاب به کار گرفتند، اما باز هم نتوانستند مردم مسلمان ایران را به زانو درآورند. پس از این مراحل بود که آنان به فکر استفاده از آخرین و مخرب ترین سلاح خود در برابر ملت ایران افتادند. سلاحی که از بمب اتمی نیز خطرناک تر است.

می توانید حدس بزنید این سلاح چیست؟

شبیخون فرهنگی


امروزه قدرت های استکباری به خوبی دریافته اند که جنگ های نظامی علاوه بر هزینه های بسیار زیاد، باعث نفرت ملت ها نیز می شود و این مسئله، ادامهٔ کارشان در کشورهای دیگر را مشکل می کند.

به همین دلیل آنها برای به زانو درآوردن مل تها، راهکار جدیدی به نام جنگ نرم 1 یا شبیخون فرهنگی را در پیش گرفته اند.

دشمنان با استفاده از تجربیاتی که از سرگذشت آندلس و حوادث مانند آن اندوخته اند، تمام تلاش خود را به کار گرفت هاند تا با تکرار آن رویدادها، ملت مسلمان ایران را به زانو درآورند.

تا به حال به این نکته فکر کرد هاید کشورهایی که حتی به بیماران ما نیز رحم نمی کنند و در کنار تحریم های سیاسی، اقتصادی و علمی، اقلام پزشکی و دارویی را نیز تحریم می کنند، و حتی به تحریم گندم اصلی ترین نیاز غذایی کشور اقدام کرده اند، چگونه ممکن است تا این اندازه به فکر تفریح و سرگرمی ما ایران یها باشند و برای پرکردن اوقات فراغت ما سالیانه میلیون ها دلار خرج ساخت و راه اندازی شبکه های ماهواره ای فارسی زبان و یا سایت های اینترنتی کنند؟ شبکه ها و سایت هایی که نتیجه ای جز ویران کردن اخلاق و عقاید مردم ندارد و موجب نابودی خانواده ها و از بین رفتن اعتقادات اسلامی می شود.

آیا این عجیب نیست که کشورهایی که از روی کینه و دشمنی با تحریم صنایع هواپیمایی کشور ما، موجب بروز حوادث هوایی و مرگ صدها ایرانی شده اند، حالا دلسوز سرگرمی ما شده اند و برای ما به صورت رایگان انواع فیل مها و سریال های ماهوار های پخش می کنند؟

به نظر شما دشمنی که ما را در همه عرص ههای اقتصادی، سیاسی و علمی تحریم کرده است، چرا حاضر به تحریم فیل مها و برنام ههای ماهوار های خود نشده است و آنها را رایگان در اختیار ما قرار می دهد؟

تولید فیلم های ضد ایرانی و ضداسلامی، تهیه و پخش فیلم ها و تصاویر زشت و مبتذل، ساخت بازی های رایانه ای مُخرب، تولید و پخش مواد مخدر در بین جوانان، تلاش همه جانبه برای ترویج ب یحجابی و بی عفتی وکم اهمیت جلوه دادن حجاب، عاد یسازی روابط نادرست بین دختران و پسران، ترویج بی عفتی و آلوده کردن جوانان، تمسخر عقاید پاک مسلمانان، القای بی فرهنگ بودن مسلمانان و ایرانی ها، ایجاد تفرقه میان شیعه و سنی، ایجاد تفرقه بین مردم و مسئولان، کم اهمیت جلوه دادن پیشرف تهای کشور، بزرگ جلوه دادن قدرت و پیشرفت غرب یها، و... بخشی از این جنگ نرم علیه ملت و فرهنگ ماست.آنها به خوبی می دانند که اگر جوانان مسلمان به دستورات اسلام دربارهٔ حفظ حجاب و پاکدامنی عمل کنند، شکست دادن آنها بسیار دشوار خواهد بود. پس تمام تلاش خود را به کار می بندند تا آنها را از تعلیمات حکیمانهٔ اسلام دور نگه دارند.

خداوند نسبت به این خطرات که از سوی دشمنان اسلام همواره نسبت به مسلمانان وجود دارد هشدار داده است آنگاه که می فرماید:

وَ لا یَزالونَ یُقاِتلونَکُم
حَتّىٰ یَرُدّوکُم عَن دیِنکُم
اِنِ استَطاعوا

و آنان پیوسته با شما می جنگند
تا شما را از دینتان برگردانند
اگر بتوانند.

این آیه به خوبی نشان می دهد که هدف اصلی دشمن از تحریم اقتصادی، جنگ نظامی و شبیخون فرهنگی، چیزی جز نابودی باورهای دینی مردم و دورکردن آنها از اسلام نیست.

اکنون ارزش این کلمات نورانی امیرمؤمنان علیه السلام، برای ما روشن تر می شود که می فرماید:

پاداش مجاهد شهید در راه خدا، بزرگ تر از پاداش انسان عفیف و پاکدامنی نیست که قدرت انجام گناه را دارد، ولی خود را آلوده نمی کند؛ انسان پاکدامن نزدیک است فرشته ای از فرشته ها شود(0) دیدگاه درباره متن درس سیزدهم دینی نهم انقلاب اسلامی ایران + تمام عکس ها + دانلود PDF و Word 96-97 + عکس | درس های دینی کلاس نهم + درس سیزدهم ارسال شده است.
لطفا شما هم یکی از نظر دهندگان باشید ...